Start » Oświetlenie

Woda w małym ogrodzie

30 kwietnia 2010 0 Komentarzy

oświetlenie ogrodu, oczko wodneMałe ogrody oznaczają niestety dosyć ograniczone możliwości aranżacyjne – i to pod każdym jednym względem. Nie mniej jednak nie oznacza to wcale, że z dekorowania takiego ogrodu – również poprzez jego oświetlenie – należy całkowicie zrezygnować.

Trudno w takim miejscu o organizowanie dużych elementów dekoracyjnych, jak chociażby oczka wodne oraz fontanny. Ich rozmiary oraz położenie są zdeterminowane przede wszystkim rozmiarami ogrodu. Nie mniej jednak poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów oświetleniowych można sprawić, że taki element będzie wyglądał wyjątkowo atrakcyjnie oraz sprawi wrażenie większego aniżeli jest w rzeczywistości. Warunkiem jest jednak to, aby punkty świetlne dobrze rozplanować.

Bardzo użyteczna będzie przy tej okazji zasada mówiąca o tym, że mniej to znaczy więcej. Oświetlenie musi być tak zainstalowane, aby w żadnym wypadku nie wskazywało na to, gdzie znajdują się granice ogrodu, ogrodzenie i tym podobne. Akcent ma być położony tylko i wyłącznie na wodny obiekt. W ten prosty sposób można sprawić wrażenie, że wokół samego oczka wodnego bądź fontanny jest dużo wolnego miejsca i przestrzeni.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.