Start » Oświetlenie

Oświetlenie wokół oczka wodnego

29 września 2010 0 Komentarzy

W tym szczególnym miejscu w naszym ogrodzie, jakim jest oczko wodne powinniśmy także zadbać o dobre oświetlenie. Po pierwsze – ma to swoje zalety estetyczne.
Nie ma nic piękniejszego w ogrodzie, o zmroku jak woda i odbijający się w niej blask światła. Dlatego użyć do tego możemy lamp solarnych, które naładują się nam podczas dnia. W dzień nie ma potrzeby oświetlania tego miejsca. Drugą zaletą oświetlenia oczka wodnego jest bezpieczeństwo.

Oświetlony zbiornik wodny staje się w nocy widoczny i nie ryzykujemy, że ktoś przypadkiem tam wpadnie. Przy oczku wodnym można także zainstalować stałą instalację oświetleniową, podłączoną do gniazdka sieciowego. Należy pamiętać jedynie o zastosowania specjalnych przewodów, które przeznaczone są właśnie do kładzenia na terenach podmokłych.

Warto zasięgnąć porady fachowców z dziedziny elektryki jak i tworzenia ogrodów – które rozwiązanie będzie lepsze do Twojego ogrodu. Firmy zajmujące się tworzeniem ogrodów wybiorą także najlepsze miejsce przy oczku dla lamp, tak by uzyskać najlepszy efekt.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.