Start » Oświetlenie

Oświetlenie podjazdu

24 stycznia 2010 0 Komentarzy

oświetlenie ogrodu, lampy ogrodoweTrasa pomiędzy domem a ulicą to szczególne miejsce na każdej posesji, albowiem jest ono zdecydowanie najczęściej używane. Z tego też powodu powinno być bardzo dobrze zaprojektowane pod każdym jednym względem. Dotyczy to także oświetlenia.

Na podjeździe znajduje się kilka elementów, które należy koniecznie podświetlić. Mowa tutaj zatem o takich elementach jak wejście do domu, brama (bądź jak kto woli – furtka), śmietnik oraz wreszcie wjazd do garażu. W sytuacji, kiedy budynek domu znajduje się w dość znaczącej od furtki odległości, warto zastanowić się jeszcze nad dodatkowym oświetleniem dojścia pod domowe drzwi i przy okazji dojazdu do bramy.

Do oświetlania wszystkich powyżej wymienionych miejsc wykorzystywane są różne typy lamp. I tak dla przykładu do oświetlenia wejściowych drzwi do domu zdecydowanie najlepiej nadają się lampy naścienne – mogą być one wiszące albo mające postać kinkietów. Nie będą zbędnie zajmować miejsca przed drzwiami, ale i tak doskonale oświetlą całe wejście.

Do oświetlania furtek z kolei najbardziej idealne będą zaś lampy naścienne lub stojące – lecz nieduże. 20-30cm lampy solarne z pewnością wystarczą to oświetlenia bramy. Jeżeli godzimy się na większy wydatek możemy skorzystać również z oświetlenia punktowego przy samym wjeździe.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.