Start » Oświetlenie

Oświetlenie ogrodu zimowego

12 stycznia 2010 0 Komentarzy

ogród zimowy, lampy ogrodowePosiadanie ogrodu zimowego to marzenie niejednego właściciela wolno stojącego domu. Wymaga to jednak wykonania wielu czynności. Zastanowić się przede wszystkim trzeba nad ty, jakie dokładnie funkcje ogród ów ma spełniać – a może być ich wiele. Najlepiej jest skorzystać z pomocy architekta w tym zakresie.

Oświetlenie takie miejsca sprawia, że zyskuje ono w bardzo dużym stopniu na swojej funkcjonalności – z powodzeniem korzystać z jego uroków można również i po zapadnięciu zmroku. Wbrew pozorom, sztuczne oświetlenie wcale nie jest potrzebne do życia roślinom – wyjątek stanowią tutaj jedynie rośliny tropikalne, które w przeciągu całego roku, bez względu na jego porę, rozwijają się bardzo intensywnie (muszą być przy tej okazji zainstalowane specjalne lampy, dla przykładu metalohalogenkowe).

Inne natomiast już jesienią zaczynają przechodzić w stan spoczynku – nie potrzebują one zatem ani dużych ilości światła, ani też intensywnego podlewania i nawożenia. Ponadto ogród zimowy wymaga też ocieniania.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.