Start » Oświetlenie

Magia oświetlenia ogrodu

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Co do faktu, że oświetlenie ogrodu jest sprawą niezwykle istotną, nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Zanim jednak powstaną jakiekolwiek ustalenia w tym temacie, cała infrastruktura ogrodowa powinna być już dokładnie zaplanowana.

Powinno być zatem wiadome, jakie dekoracje znajdą się w ogrodzie, jakie będą w nim rośliny oraz to, ile czasu zajmie pielęgnowanie tego wszystkiego. Dopiero wtedy myśleć można o oświetleniu, nie mniej jednak instalację ową należy kłaść, zanim w ogrodzie zbudowane zostanie dla przykładu wodne oczko bądź też jakiś inny element zaliczany do tak zwanej małej architektury oraz zanim posadzi się w nim rośliny.

Ułożenie okablowania wiąże się bowiem z rozkopaniem ziemi. Zaleca się, ażeby w rozmaitych częściach ogrodu założone zostały osobne obwody – będzie to o wiele bardziej praktyczne. Rozstawienie lamp w żadnym wypadku nie powinno być przypadkowe. Oczywiście, koniecznie pamiętać należy również o tym, ażeby pasowały one do ogólnej stylistyki otoczenia domowej posesji.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.