Start » Oświetlenie

Instalacja zasilana napięciem sieciowym

24 lutego 2010 0 Komentarzy

lampa ogrodowa, do ogroduPrzy montowaniu oświetlenia wokół domowej posesji rozważa się między innymi kwestię czy lepsza będzie instalacja niskonapięciowa, czy też ta zasilana napięciem sieciowym. W praktyce częściej znajduje zastosowanie ta druga, a powodem takiego właśnie stanu rzeczy jest jej uniwersalność oraz praktyczność.

Do niewątpliwych jej zalet zaliczyć należy fakt, iż można do niej podłączyć tyle punktów świetlnych, ile się chce, a poza tym z powodzeniem wykorzystać ją można do zasilania rozmaitych urządzeń, takich jak dla przykładu elektryczne urządzenia stosowane przy zabiegach pielęgnacyjnych w ogrodzie. W sklepach znajduje się również o wiele więcej opraw oświetleniowych, jeżeli ktoś zdecyduje się właśnie na ten rodzaj instalacji. Zamontować ją może jednak tylko i wyłącznie elektryk, który w tym zakresie posiada odpowiednie uprawnienia.

Zarówno i jej projektowaniu, jak i układaniu, myśleć należy jeszcze przed wykonaniem jakichkolwiek prac aranżacyjnych w ogrodzie – to zaoszczędzi w przyszłości kłopotów.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.