Start » Oświetlenie

Instalacja niskonapięciowa

18 marca 2010 0 Komentarzy

Instalacja niskonapięciowaPrzy kwestiach związanych z oświetleniem w ogrodzie brane są pod uwagę dwa rodzaje instalacji, a mianowicie niskonapięciowa oraz zasilana napięciem sieciowym. Jedna i druga posiada swoje wady i zalety.

W tym pierwszym przypadku nieodzowne jest zastosowanie transformatora, dzięki któremu możliwe będzie zredukowanie sieciowego napięcia do wymaganej wartości. Niewątpliwym plusem tej instalacji jest to, że jest bezpieczna w użytkowaniu, do ułożenia przewodów nie potrzeba specjalisty, albowiem z powodzeniem zrobić to można we własnym zakresie. Niestety, owe przewody jednak zbyt tanimi produktami nie są.

Ponadto o im dłuższej linii się myśli, tym grubsze trzeba wykorzystać w niej przewody. Poza tym sprawa sterowania oświetleniem jest w tym przypadku nieco bardziej skomplikowana. Instalacja niskonapięciowa nie nadaje się także do tego, aby zastosować w niej energooszczędne oprawy. W jakich sytuacjach taka instalacja to konieczność? Na przykład wówczas, kiedy chodzi o podświetlenie oczka wodnego.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.