Start » Oświetlenie

Automatyczne sterowanie oświetleniem

29 stycznia 2010 0 Komentarzy

oświetlenie ogroduAutomatyczne sterowanie oświetleniem w ogrodzie wygodne jest chociażby ze względu na to, że można w ten sposób zaoszczędzić bardzo wiele czasu. Taki system wymaga naturalnie uprzedniego zainstalowania. Składa się nań kilka elementów, z których można skorzystać w zależności od potrzeb i upodobań.

A zatem będą to astronomiczne zegary – sterowanie oświetleniem za ich pośrednictwem polega na tym, że sterowanie te dostosowuje się do słonecznego cyklu i jest nim zdeterminowane. W automatycznym sterowaniu zastosowanie znajdują również czujniki zmierzchowe, które to funkcjonują w ten sposób, że bazują na zmianach w zakresie natężenia światła. Z powodzeniem mogą one współpracować także i z innymi urządzeniami o charakterze sterującym.

Poza tym w powyżej wspominanym systemie używa się też programatorów czasowych oraz czujników ruchu. Te drugie włączają światło w danym miejscu, jeśli zostanie wykryty w nich ruch. Z kolei dzięki programatorom stworzyć można tak zwane świetlne schematy, co zapewni naszemu ogrodowy bardzo efektowny wygląd.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.